Pomoc drogowa – jaki zakres zakres usług obejmuje?

Choć pomoc drogowa cieszy się dużym powodzeniem i dostępna jest na rynku od dość dawna, to wciąż wiele osób nie wie, na jakie usługi może liczyć. Warto więc poznać kompleksową ofertę pomocy drogowej, by wiedzieć, w jakich sytuacjach zwrócić się do niej po pomoc.

Autonaprawa

Przede wszystkim pomoc drogowa pomaga w uruchomieniu samochodu, by umożliwić nam dalszą pojazd. Jest to przydatna usługa, ponieważ drobne awarie zdarzają bardzo często. Z racji tego, że nie możemy ich przewidzieć, autonaprawa okazuje się jedynym sposobem na kontynuowanie jazdy. Do naszej dyspozycji pozostaje sztab wykwalifikowanych osób, które dysponują odpowiednią wiedzą, umiejętnościami oraz sprzętem.

Co ważne, dojeżdżają do nas w mgnieniu oka i drobnymi usterkami zajmują się od ręki. Co dokładnie może składać się na autonaprawę? Z pewnością wymiana uszkodzonej opony, wymiana, czy ładowanie akumulatora, jak również wymiana innych wadliwych części lub ich naprawa.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ autonaprawa może obejmować również dowóz paliwa, co bywa przydatne, gdy zapomnimy zatankować lub nie wiemy, gdzie jest najbliższa stacja benzynowa. Autonaprawy na trasie przebiegają zawsze sprawnie i bezproblemowo, co skutkuje szybkim uruchomieniem pojazdy i możliwością kontynuowania podróży, bądź możliwością szczęśliwego powrotu do domu.

Wyciąganie pojazdu z rowu, błota i zasp

Zwykle, gdy wpadniemy w poślizg, ulegniemy wypadkowi, czy po prostu zakopiemy się w śniegu lub błocie próbujemy sobie radzić samodzielnie. Niestety samodzielne próby wyciągnięcia pojazdy z rowu, błota, czy zaspy mogą trwać bardzo długo, zwłaszcza jeśli na pomoc wzywamy kogoś bliskiego.

Autolaweta na Renault master

Zanim ktoś zorganizuje potrzebny sprzęt i dotrze na miejsce, może minąć sporo czasu, a co dopiero, gdy będziemy musieli zabrać się za wyciąganie samochodu. Dlatego, zamiast marnować swój czas i narażać się na jeszcze większe nieprzyjemności warto pomyśleć o wezwaniu pomocy drogowej. Tylko nieliczni pewnie nawet wiedzą, że pomoc drogowa również świadczy wyciąganie pojazdów z rowu, błota, czy zasp. Co więcej, mają do tego odpowiedni sprzęt, jak i wykwalifikowany personel, więc cała usługa przebiegnie szybko, a my będziemy mogli wrócić na jezdnię.

Holowanie

W zakres usług pomocy drogowej wchodzi również holowanie pojazdów. Usługi holowania dotyczą jednakowo pojazdów powypadkowych, jak i poawaryjnych. Dla pomocy drogowej nie ma znaczenia, czy nasz pojazd brał udział w kolizji, wypadku drogowym, czy uległ awarii, wszyscy możemy liczyć na profesjonalne wsparcie.

Autolaweta wykonana na zamówienie

W tym miejscu warto wspomnieć, że holowanie może obejmować nie tylko samochody osobowe, ale również samochody dostawcze, czy busy. Pomoc drogowa do ich holowania wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, które zapewniają bezpieczny przewóz powypadkowych oraz poawaryjnych pojazdów.

Transport sprawnych pojazdów na lawecie

Skoro omawiamy już transport pojazdów, to warto wspomnieć o kolejnej usłudze, na jaką mogą liczyć klienci pomocy drogowej. Powinniśmy wiedzieć, że coraz więcej tego typu firm jest w stanie podjąć się transportu także sprawnych pojazdów na lawecie.

Tego typu rozwiązania bywają przydatne np przy zakupie nowej floty samochodowej dla firmy, jak również prywatnych pojazdów. Jeśli nie mamy jak przewieźć świeżo nabyte pojazdy z punktu A do punktu B, to powinniśmy wiedzieć, że do naszych usług pozostaje pomoc drogowa. Na swoim stanie ma nowoczesne lawety, które zapewniają bezpieczny transport. Dlatego, gdy będziemy potrzebowali wsparcie przy transporcie, warto pomyśleć właśnie o pomocy drogowej.

Reklama