Usługi laweciarskie – czym są i do kogo są adresowane?

Pomimo tego, że usługi laweciarskie są ogólnodostępne, to wielu z nas nadal ma wiele wątpliwości. Aby je rozwiać, postanowiliśmy przygotować poniższy tekst z garścią informacji o usługach laweciarskich. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią!

Usługi laweciarskie – o czym mowa?

W takich przypadkach potrzebne jest profesjonalne wsparcie kogoś, kto pomoże nam usunąć samochód z drogi, zajmie się holowaniem lub transportem do warsztatu. I właśnie wtedy najlepszym rozwiązaniem okazują się usługi laweciarskie. Czym one są? Z czym dokładnie mamy do czynienia? Usługi laweciarskie to nic innego jak świadczenie pomocy drogowej z wykorzystaniem specjalistycznych samochodów wyposażonych w lawety.

Tego typu usługi świadczone są przez profesjonalne firmy, które w swoim zespole mają tylko wykwalifikowane osoby o szerokiej wiedzy i odpowiednich umiejętnościach. Dzięki temu możemy być pewni, że otrzymamy najlepsze wsparcie wtedy, gdy będziemy go potrzebować.

Usługi laweciarskie – co może się na nie składać?

Usługi laweciarskie opierają się głównie na transporcie różnego typu pojazdów, które uległy uszkodzeniu wskutek awarii, kolizji, czy udziałowi w wypadku. Takie pojazdy transportuje się zwykle z miejsca awarii lub wypadku do ubezpieczalni, warsztatu samochodowego lub w inne miejsce wyznaczone przez właściciela danego pojazdu. Dlatego, gdy sami będziemy uczestnikami kolizji lub wypadku, jak również wtedy, gdy samochód odmówi nam posłuszeństwa na drodze i w żaden sposób nie da się go uruchomić, to możemy śmiało wzywać lawetę.

To jednak nie wszystko, ponieważ w zakres usług laweciarskich wchodzi o wiele szerszy zakres usług, niż nam się może wydawać. Warto pamiętać, że do naszych usług pozostaje sztab wykwalifikowanych osób, co oznacza, że mamy do czynienia z fachowcami, którzy wesprą nas w razie potrzeby. Możemy liczyć na wsparcie nie tylko przy transporcie, ale również przy odpowiednim zabezpieczeniu danego pojazdu, czy wielu innych sytuacjach, z którymi sami nie jesteśmy sobie dać rady. Jakby tego było mało, to warto wiedzieć, że usługi laweciarskie to również transport sprawnych pojazdów, w tym również świeżo zakupionych.

Podejrzyj w nowej zakładce

Tego typu usługi bywają przydatne, gdy chcemy przewieźć dany pojazd z miejsca zakupu do domu, bądź do firmy, a nie dysponujemy dodatkowym kierowcą. Laweta nadaje się idealnie do transportu zarówno nowych pojazdów, jak i tych używanych, dlatego warto o niej pomyśleć, gdy będziemy potrzebowali tego typu pomocy.

Wiele firmy, które oferują usługi laweciarskie, starają się dostosować do oczekiwań rynku, oraz swoich klientów, dlatego poszerzają ofertę o inne usługi. Jakie dokładnie? Na pewno możemy liczyć na standardową pomoc drogową, która będzie obejmowała wymianę uszkodzonego koła i wulkanizację, awaryjne odpalanie pojazdy, dowóz paliwa, czy usuwanie drobnych usterek na miejscu.

Usługi laweciarskie – dla kogo?

Komu dedykowane są usługi laweciarskie? Kto może skorzystać z pomocy firmy świadczącej tego typu usterki? Prawdę mówiąc, to mamy do czynienia z usługami skierowanymi do wszystkich potrzebujących. Nie ma tutaj znaczenia wiek, płeć, czy status społeczny. Usługi laweciarskie skierowane są jednakowo do osób prywatnych, jak i tych, które prowadzą własny biznes.

Na pewno o tego typu usługach warto pomyśleć, gdy konieczny jest transport pojazdu, a sami nie jesteśmy w stanie tym się zająć. Fachowcy dojadą do nas w bardzo szybkim tempie i zajmą się zabezpieczeniem pojazdu, a następnie umieszczą go na lawecie i przetransportują w wyznaczone przez nas miejsce.

Reklama